بازيهای جديد

خبر اول مربوط ميشه به DeusEx:invisible war  يا Deus Ex 2 که زودتر از اونی که انتطار ميرفت وارد بازار شد.
در حالی که قبلا گفته ميشد اين بازی سال ۲۰۰۴ به بازار مياد اما چند هفته پيش Eidos ناگهان اعلام کرد که اوائل دسامبر بازی در دسترس قرار ميگيره و همينطورم شد.به هر حال بازار سال نو از هميشه داغ تره و Eidos هم نميخواست از دستش بده.
سال ۲۰۰۰ که نسخه اول بازی اومد با يک بازی کاملا جديد مواجه شديم و حتی بعضی سايتها جايزه بهترين بازی سال رو به اين بازی دادند.
در واقع دقيقا نميشه گفت که بازی چه دارای سبکی هست چون هم مثل بازيهای FPS شما با تفنگ تير اندازی ميکنيد و مثل بازيهای RPG کاراکتر اصلی پيشرفت ميکنه و به لول های بالاتر ميرسه يا کارهای جديدتر ياد ميگيره و همچنين طولانی هست در کنار اينها رگه هايی هم از Adventure در بازی هست طوری که بايد معماهای گوناگونی رو با راههای مختلف حل کنيد.البته اين معجون خيلی خوب از آب در اومده بود و بازی بسيار محبوب بود.
ايندفعه هم مثل قبل داستان بازی در آينده رخ ميده و شما بايد جلوی نيروی اهريمنی که ميخواد دنيا رو تسخير کنه بگيريد.گفتنيه که سازنده بازی Ion Storm هست(سازنده بازی thief) و اميدوارم بازی زودتر بياد ايران.توضيحهای بيشتر رو بعدا که بازی کردم ميدم.

خبر دوم اينکه دومين اضافه شونده Neverwinter Night وارد بازار شد.
من قبلا زياد در مورد اين بازی توضيح دادم يکی از بهترين بازيهای RPG هست و خيلی هم محبوبه.چند ماه پيش اولين اضافه شونده به اسم Shadow of Undrentide اومد که با داستان جديد و يک سری امکانات جديد به عنوان يک اضافه شونده، قابل قبول بود.بايد ديد که Hordes of Underdark چی برای عرضه داره!
ايندفعه دشمنهای اصلی Elve ها هستن(البته Dark Elve ها) و علاوه بر داستان جديد امکانات جديدی مثل Perestige های جدی و 50 feat جديد و... به بازی اصلی اضافه ميشه.
همونطور که قبلا گفتم بايد بازی رو با يک کاراکتری که دارای لول بالا هست شروع کنيد اگر قبلا کاراکتر هاتون رو سيو نکردين من يکی دو تا کاراکتر سيو شده دارم که ميتونم بهتون بدم هر چند که هر کس کاراکتری که خودش پرورش داده دوست داره اما به هر حال بهتر از هيچيه!!البته بعيد ميدونم که BioWare فکری به اين حال نکرده باشه.بايد صبر کرد و ديد.اميدوارم اين يکی از قبلی زودتر بياد ايران.

بازی استراتژی Lord of Everquest وارد بازار شد.
بازی Everquest محبوبترين بازی RPG آنلاين (MMORPG) هست که حدود ۵۰۰ هزار بازيکن تا حالا اونو بازی کردند و ميکنند.اين محبوبيت باعث شد تا Sony تصميم بگيره تا يک بازی استراتژی با استفاده از شخصيتهايی که حالا محبوب هستند و يک داستان مستقل در دنيای فانتزی Everquest بسازه.
بازی شامل ۳ ارتش مختلف هست و داستان بازی در عصر گمشده رخ ميده!(Lost age)
بزرگترين نکته مثبت بازی خط داستانی بازی هست که مراحل زياد تک نفره رو شامل ميشه.
حالا بايد ديد که بازی خوبی هست و ميتونه محبوبيت EverQuest رو بين بازی های استراتژی گسترش بده يا نه؟

مجله Computer Gaming world يک مصاحبه با جان کارمک کرده که چند تا سوال و جواب کوتاه درباره همه چی و بيشتر در مورد DOOM 3 هست.از اينجا ميتونيد بخونيد.

 

/ 0 نظر / 7 بازدید